Uniwersytet Jagielloński

i

Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA

Krakowskie uczelnie podjęły decyzje w sprawie roku akademickiego. Jak będą wyglądać zajęcia?

2020-04-10 16:31

Zdalne nauczanie do połowy maja, do końca semestru lub do odwołania. Krakowskie uczelnie mają różną wizję wznowienia zajęć.

W związku z pandemią koronawirusa zajęcia na uczelniach wyższych przeniosły się do internetu. Sytuacja w Polsce jest bardzo dynamiczna i tak naprawdę nie wiadomo, kiedy wrócimy do "normalnego życia". W tym tygodniu część krakowskich uczeni wydała komunikaty dotyczące tego, jak będą wyglądać zajęcia w najbliższym czasie.

Najwcześniej powrotu na uczelnię mogą spodziewać się studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego. W komunikacie czytamy, że wznowienie zajęć w budynkach planowane jest 15 maja 2020 roku. Podobnie ma być na Akademii Górniczo-Hutniczej.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda na dwóch innych krakowskich uczelniach. Uniwersytet Rolniczy już zapowiedział, że semestr letni zostanie dokończony zdalnie. Uniwersytet Pedagogiczny i Ekonomiczny zadecydowały, że przez internet studenci będą pracować "do odwołania".

Koronawirus. Posłuchaj, jakie przedmioty trzeba dezynfekować. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Zdecydowałem, że będziemy kontynuować pracę i naukę w systemie zdalnym do momentu odwołania, gdy sytuacja w kraju będzie jasna, klarowna i nie będzie zagrażać bezpieczeństwu studentów i pracowników. Na razie powrót do stanu sprzed ogłoszenia pandemii nie jest możliwy. Wszyscy znajdujemy się w sytuacji zagrożenia, a najbliższy czas wymaga od nas ogromnej odpowiedzialności bez względu na zajmowane stanowisko, wykonywaną pracę czy pełnioną funkcję społeczną" - napisał w komunikacie do żaków rektor Uniwersytetu Pedagogicznego, prof. dr hab. Kazimierz Karolczak.

Wirtualne podróżowanie: zamki Małopolski warte odwiedzenia po pandemii
Sonda
Czy zamierzasz pójść w Wielką Niedzielę do kościoła?