Oblodzenie i powrót zimy na południu Polski. IMGW wydało ostrzeżenie

i

Autor: Unsplash.com/Zrzut ekranu/meteo.imgw.pl

Pogoda

Oblodzenie i powrót zimy na południu Polski. IMGW wydało ostrzeżenie

2023-04-02 13:51

W Niedzielę Palmową, 2 kwietnia pogoda na południu zdecydowanie nie rozpieszcza. W większości regionów jest deszczowo i pochmurno. Niestety – pogoda w najbliższych dniach nie będzie lepsza. Na południu czekają nas przymrozki, oblodzenie, a nawet… opady śniegu. IMGW wydało ostrzeżenie dla województwa małopolskiego.

Jaka będzie pogoda w Małopolsce?

W niedzielę, 2 kwietnia mieszkańcy Małopolski muszą mierzyć się z załamaniem pogody. Deszczowa i pochmurna aura to nie najgorsze, co czeka nas w kolejnych dniach. Synoptycy zapowiadają nawet… powrót zimy.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie, które obowiązuje od poniedziałku, 3 kwietnia, od godz. 1:00 w nocy do 9:00 rano. Pierwsze z nich dotyczy oblodzenia, którego stopień prawdopodobieństwa określono na 80 proc. na terenie całego województwa.

Drugie jest związane ze spadkiem temperatury i przymrozkami, jakie mogą wystąpić w regionie. Trzecie, zdecydowanie najbardziej niepokojące dotyczy opadów śniegu, które prognozowane są na terenach powiatów wadowickiego, suskiego, limanowskiego, gorlickiego, nowosądeckiego, nowotarskiego i tatrzańskiego. Opady śniegu na terenie Małopolski mogą występować nawet przez cały tydzień, do piątku, 7 kwietnia.

Jaka będzie pogoda na Podkarpaciu?

Według prognoz IMGW na terenie województwa podkarpackiego dojdzie do wyraźnego załamania pogody. W całym regionie zapowiadane są przymrozki i oblodzenie, których prawdopodobieństwa wystąpienia oszacowano na 80 proc.

Na Podkarpaciu mogą także wystąpić opady śniegu. Ostrzeżenie dotyczy głównie południowych obszarów województwa. Mowa o powiatach bieszczadzkim, sanockim, jasielskim i krośnieńskim. Alert IMGW obowiązuje od poniedziałku, 3 kwietnia od godz. 1:00 w nocy do godz. 9:00 rano.

Co gorsza, niekorzystne warunki mogą utrzymać się zdecydowanie dłużej. Słońca prawdopodobnie próżno będzie wyczekiwać do niedzieli, 9 kwietnia. Przez cały tydzień mieszkańcy województwa będą musieli zmagać się z opadami deszczu i śniegu.

Jarmark Wielkanocny w Krakowie

Jak dobrze znasz najpopularniejszych wokalistów disco polo? Sprawdź się w naszym quizie!

Pytanie 1 z 6
Marcin Miller to lider zespołu…