Eneko Satrustegui

i

Autor: Wisła Kraków, Facebook

Sport

Zmiany w Wiśle Kraków. Z klubem żegnają się kolejni piłkarze

2024-05-30 15:35

Wisła Kraków rozpoczęła już wietrzenie szatni przed nowym sezonem w Fortuna 1. Lidze. „Biała Gwiazda” rozstała się nie tylko z dyrektorem sportowym Kiko Ramirezem, ale również z trzema piłkarzami z Półwyspu Iberyjskiego. Wciąż nie wiadomo, czy w Krakowie zostanie trener pierwszej drużyny – Albert Rude.

Wisła Kraków żegna kolejnych piłkarzy. To pokłosie nieudanego sezonu

Wisła Kraków w minionym sezonie nie zrealizowała najważniejszego dla klubu celu, jakim był powrót do Ekstraklasy. „Biała Gwiazda” w jesieni prezentowała się całkiem solidnie, ale nie punktowała na poziomie, który zadowoliłby kibiców. W efekcie kiepskiej gry i presji opinii publicznej z klubem pożegnał się Radosław Sobolewski, którego na stanowisku pierwszego trenera tymczasowo zastąpił Mariusz Jop, a potem Albert Rude, który prowadził Wisłę w rundzie wiosennej.

Krakowianie mocno rozczarowali swoich kibiców, kończąc sezon na 10. miejscu w Fortuna 1. Lidze. W ostatnim meczu Wisła w kompromitującym stylu przegrała na własnym stadionie z Bruk-Betem Termaliką 0:3. Już w trakcie sezonu wiele osób wskazywało na pilną potrzebę zmian kadrowych przy Reymonta. We wtorek, 28 maja Wisła Kraków pożegnała dyrektora sportowego Kiko Ramireza, który odpowiadał za klubowe transfery.

Już dzień później „Biała Gwiazda” w oficjalnym komunikacie poinformowała o odejściu Davida Junci, którego kontrakt nie zostanie przedłużony. Junca trafił pod Wawel w grudniu 2022 roku. W barwach Wisły rozegrał 31 meczów. Z Krakowem żegna się również Albańczyk Dejvi Bregu, który okazał się transferowym niewypałem. Bregu trafił do Wisły w styczniu bieżącego roku. Rozegrał 14 meczów, dorzucając gola i asystę.

Z klubu odchodzi również bohater Wisły z finałowego meczu z Pogonią Szczecin w Pucharze Polski – Eneko Satrustegui. Hiszpan dołączył do Wisły 1 lipca 2023 roku. Rozegrał 17 spotkań, w których zdobył dwie bramki. Kto jeszcze odejdzie z Wisły Kraków? Najpoważniejszym osłabieniem „Białej Gwiazdy” przed nowym sezonem w lidze i europejskich pucharach będzie oczywiście strata Angela Rodado, która nie jest jeszcze pewna, jednak wiele wskazuje na to, że hiszpański napastnik może pożegnać się z Wisłą. Z klubu odejść może również Miki Villar, który o swojej niepewnej przyszłości mówił w rozmowie z WP Sportowe Fakty.

W rozmowie z Piotrem Koźmińskim na łamach portalu WP Sportowe Fakty prezes Wisły Kraków Jarosław Królewski informował, że klub planuje przedłużyć umowy Kacpra Dudy, Igora Łasickiego i Bartosza Jarocha, nad czym pracują obecnie w gabinetach przy Reymonta. W związku z zapisami w umowach automatycznie przedłużono kontrakty (do czerwca 2025) Marca Carbo, Jesusa Alfaro, Goku czy bramkarza Alvaro Ratona. Do czerwca przyszłego roku obowiązują również umowy Angela Rodado, Jakuba Krzyżanowskiego, Kacpra Dudy, Dawida Szota, Josepha Colleya, Patryka Gogóła i Igora Sapały.

Wciąż nie wiadomo również, czy w Wiśle Kraków zostanie Albert Rude. Z doniesień medialnych wynika, że trwają obecnie rozmowy pomiędzy klubem a Hiszpanem w celu omówienia jego przyszłości przy Reymonta.

Dzień Dziecka w PRL-u. Tak świętowały dzieci i młodzież

Wieczorny Express Korowaj