WIADOMOŚCI

Andrzej Gut-Mostowy jest znany jako "król Zakopanego" i najbogatszy poseł. Tak wygląda jego luksusowy hotel w Zakopanem [GALERIA]

2024-05-26 16:52

Andrzej Gut-Mostowy to poseł z Zakopanego i jeden z najbogatszych polityków w kraju. Niewiele osób jednak wie, że jest rodowitym góralem i współwłaścicielem luksusowego hotelu Sabała, położonego na Krupówkach. Sprawdziliśmy, jak wygląda w środku obiekt, należący do jednego z najbogatszych polskich polityków.

Kim jest Andrzej Gut-Mostowy?

W wyborach parlamentarnych 2023 Andrzej Gut-Mostowy startował z listy Prawa i Sprawiedliwości z Nowego Sącza i został posłem już po raz piąty. Dotychczas pełnił rolę m.in. wiceministra rozwoju czy wiceministra sportu i turystyki. Polityk jest jednym z najbogatszych Polaków, znajdujących się w parlamencie. Gut-Mostowy jest rodowitym góralem — pochodzi z Zakopanego i z tym miastem w dużej mierze związał swoje życie. Należy także do Związku Podhalan i Klubu Inteligencji Katolickiej. 

Andrzej Gut-Mostowy jest współwłaścicielem hotelu Sabała. Tak obiekt prezentuje w środku

Poseł Andrzej Gut-Mostowy od wielu lat związany jest z branżą hotelarską. Prowadzeniem własnej działalności zajął się jeszcze pod koniec lat 90. ubiegłego wieku. W tym czasie został także współwłaścicielem luksusowego hotelu Sabała, położonego w centrum Zakopanego, na Krupówkach.  Według oświadczenia majątkowego z 2023 roku polityk posiada 10 proc. udziałów, dzięki czemu zarobił w ubiegłym roku "na czysto" 446 tys. złotych. Hotel Sabała to niezwykłe połączenie elegancji, luksusu i góralskiej tradycji. Zobaczcie w naszej galerii poniżej, jak prezentuje się w środku.

Poseł Andrzej Gut-Mostowy jest znany jako "król Zakopanego". Tak wygląda jego luksusowy hotel Sabała:

Gwara góralska. Czy potrafisz dogadać się z Góralem?

Pytanie 1 z 15
Popularne dutki, to nic innego niż:
Rolnicy. Podlasie Gospodarstwo Jurka i Wiesi z Ciełuszek. Zobacz jak mieszkają