Jerzy Stuhr

i

Autor: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Wiadomości

Jerzy Stuhr nie żyje. Jeden z najwybitniejszych aktorów odszedł w wieku 77 lat

2024-07-09 15:20

W wieku 77 lat zmarł jeden z najpopularniejszych i najwybitniejszych polskich aktorów Jerzy Stuhr – podaje portal „Onet.pl”. W rozmowie z serwisem śmierć Jerzego Stuhra potwierdził jego syn Maciej. Zmarły artysta zmagał się z nowotworem krtani.

Nie żyje Jerzy Stuhr. Aktor odszedł w wieku 77 lat

We wtorek, 9 lipca Polskę obiegła tragiczna informacja. Jak podaje serwis „Onet.pl” w wieku 77 lat zmarł jeden z najwybitniejszych polskich aktorów teatralno-filmowych Jerzy Stuhr. Śmierć Jerzego Stuhra w rozmowie z „Onetem” potwierdził jego syn Maciej.

Jerzy Stuhr urodził się 18 kwietnia 1947 roku w Krakowie. Przez lata był uznawany za jednego z najwybitniejszych i najpopularniejszych aktorów w Polsce. Stuhr ukończył polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim i Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Pierwszym filmem z udziałem Jerzego Stuhra była „Trzecia część nocy”, gdzie Jerzy Stuhr wystąpił w roli laboranta. W czasie swojej filmowej kariery Jerzy Stuhr zasłynął m.in. z występów w takich produkcjach jak „Wodzirej”, „Kiler” czy „Bez Znieczulenia”.

Jerzy Stuhr występował na scenie i dużym ekranie od ponad pół wieku. Oto zdjęcia artysty

Jerzy Stuhr został wyróżniony m.in. Orderem Uśmiechu (2014), Odznaką „Honoris Gratia” (2012), Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski (2011) za „wybitne zasługi dla kultury polskiej”, a także Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” czy Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Republiki Włoskiej.

Luna o hejcie Polaków na środowiska LGBTQ+
Listen on Spreaker.