IT Piknik już 4 czerwca!

i

Autor: EESTEC AGH Kraków IT Piknik już 4 czerwca!

Szansa dla studentów kierunków informatycznych! Startuje pierwszy IT Piknik!

2021-06-02 17:02

W piątek 4. czerwca odbędzie się pierwsza edycja IT Pikniku, zorganizowana przez Electrical Engineering and Computer Sciences Students Club, który działa przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Każdy będzie mógł porozmawiać między innymi z przedstawicielami firm informatycznych. Wydarzenie ma pokazać studentom możliwości rozwoju w branży IT oraz ułatwić im znalezienie pracy.

IT Piknik powstał w odpowiedzi na potrzeby osób uczących się na kierunkach informatycznych i pokrewnych. Celem wydarzenia jest pomoc studentom w znalezieniu własnej ścieżki kariery. Podczas rozmów online eksperci przedstawią różne stanowiska pracy w branży IT oraz opowiedzą o nowinkach technologicznych. 

- Jest tyle różnych stanowisk, o których studenci nawet nie wiedzą. Damy im możliwość spotkania z profesjonalistami. Chcemy to wydarzenie poprowadzić w luźnej atmosferze, żeby nikt nie bał się zadawać pytań. Planujemy także webinary, konkursy i inne atrakcje - mówi Sophie Popow - główna koordynatorka wydarzenia.

Każdy uczestnik będzie mógł odbyć indywidualną rozmowę z pracownikami branży IT.  Studenci dowiedzą się jak wygląda ich praca oraz poznają szeroką gamę ofert. W trakcie rozmowy będzie można zebrać informacje na temat rekrutacji i stawianych wymagań, a także uzyskać odpowiedź na każde pytanie.

- Naszą główną wizją jest to, aby studenci zaczynający swoją karierę w branży IT, mieli okazję porozmawiać z osobami, które już w niej pracują. Doświadczeni eksperci podpowiedzą im, jak rozpocząć karierę w różnych sektorach tej branży - tłumaczy Michał Kilian - członek Zarządu ds. Zasobów Ludzkich w EESTEC AGH Kraków.

Internetowe spotkania z ekspertami odbędą się na platformie GatherTown w godzinach od 12:00-18:00. Link do rozmów zostanie podany na Facebooku. Wydarzeniu patronuje Radio Eska.

Raport z Anteny 02.06