MPK Kraków

i

Autor: FB Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie Darmowa kimunikacja w Krakowie

Komunikacja

Darmowa komunikacja w Krakowie tylko tego dnia. Dziś Dzień bez Samochodu 2023

2023-09-22 7:35

Kiedy darmowa komunikacja w Krakowie? Kiedy nie trzeba kupować biletu? Otóż jest taki jeden dzień w roku, a wypada on w piątek, 22 września 2023 roku obchodzimy Dzień bez Samochodu. Co roku tym dniu komunikacja miejska w Krakowie jest bezpłatna, a w tramwajach i autobusach kasowniki zostaną wyłączone.

Darmowa komunikacja w Krakowie w piątek, 22 września

Darmowa komunikacja w Krakowie to sytuacja, która zdarza się w dwóch przypadkach. Ponieważ stolica Małopolski wciąż ma ogromny problem ze smogiem, a problem nasila się szczególnie w okresie jesiennym i zimowym, darmowe przejazdy MPK są zarządzane w czasie smogu. Jeżeli zarejestrowano wysokie stężeniem pyłów zawieszonych PM10 w krakowskim powietrzu, kierowcy mogą skorzystać z bezpłatnych podróży pojazdami Komunikacji Miejskiej w Krakowie za okazaniem ważnego dowodu rejestracyjnego pojazdu z aktualnym badaniem technicznym. Innym przypadkiem, gdy komunikacja w Krakowie jest za darmo jest 22 września. Wtedy właśnie wypada Światowy Dzień Bez Samochodu. 

Dzień bez Samochodu. Skąd wzięło się to święto?

W 2023 roku Dzień bez samochodu wypada w piątek, 22 września. To międzynarodowa kampania proekologiczna świętowana corocznie właśnie 22.09. po to, by zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach. Na całym świecie centra wielu miast zamykane są dla ruchu samochodowego, a kierowcy zachęcani są do rezygnacji z jady autem na rzecz komunikacji i rowerów. Pomóc w tym ma właśnie darmowa komunikacja.

Rozpoczęły się nasadzenia w ramach budowy KST do Górki Narodowej. Tak, to teraz wygląda

Wywiad z selekcjonerem Michałem Probierzem