W popularnej sieci hipermarketów można kupić jadalne robaki! Kto skusi się na świerszcze o smaku cebulki?

i

Autor: Pixabay/print screen Instagram olekkurcon W popularnej sieci hipermarketów można kupić jadalne robaki! Kto skusi się na świerszcze o smaku cebulki?

W popularnej sieci hipermarketów można kupić jadalne robaki! Kto skusi się na świerszcze o smaku cebulki?

2023-02-15 15:53

Ostatnio kontrowersje wywołało to, że Komisja Europejska wydała zgodę, aby mąka ze świerszczy domowych była stosowana do produkcji żywności. Okazuje się, że na sklepowych półkach w Polsce, a konkretnie w niektórych hipermarketach Carrefour, już teraz można kupić jadalne robaki i to w różnych smakach oraz wariantach - od suszonych świerszczy i mączników a la chipsy po batoniki.

W ofercie Carrefour pojawiły się jadalne robaki. Czy znajdą się amatorzy tego rodzaju przekąski?

Ostatnimi czasy widoczny jest wyraźny trend w żywieniu. Chodzi o dodawanie do produktów spożywczych proszku z Acheta domesticus, czyli świerszcza domowego. Ten oficjalnie może być już składnikiem żywności produkowanej na rynku unijnym. Mąka ze świerszczy domowych znajdzie się w chlebie, bułkach, batonach zbożowych, a nawet w czekoladzie! Brzmi kontrowersyjnie? Okazuje się, że to wcale nie pieśń przyszłości, bowiem już teraz jadalne robaki są dostępne praktycznie dla każdego. Carrefour wprowadził do swojej oferty właśnie takie oryginalne przekąski z owadów prostoskrzydłych i chrząszczy z rodziny czarnuchowatych w różnych wariantach smakowych:

  • suszone świerszcze o smaku śmietany z cebulką,
  • suszone świerszcze o smaku soli morskiej,
  • suszone świerszcze o smaku chilli z limonką,
  • suszone mączniki o smaku pomidorów z ziołami.

- Produkty z owadów pojawiły się w naszym asortymencie, ale na razie w wybranych hipermarketach, na przykład w Warszawie, w Galerii Mokotów, ale też w innych hipermarketach. Sukcesywnie będą natomiast wprowadzane do kolejnych i coraz bardziej dostępne. Jest to wdrażane - powiedział nam Miłosz Konkel z biura prasowego Carrefour Polska.

Na jednym z instagramowych profili pojawił się nawet filmik pewnego śmiałka, który zdecydował się kupić i spróbować tej niecodziennej przekąski. Na nagraniu widać również, że nie należy ona do najtańszych, bowiem za 20 gramów suszonych owadów trzeba zapłacić aż 15 złotych.

Joanna Racewicz u Jaruzelskiej o HEJTERACH: "nie nadstawiam DRUGIEGO POLICZKA"

QUIZ. Motoryzacyjna prawda/fałsz. 50 proc. szansy w każdym pytaniu, ale łatwo nie będzie!

Pytanie 1 z 10
Największa dopuszczalna prędkość w Polsce to 150 km/h