Robert Makłowicz dla MPK Kraków

i

Autor: Maksymilian Tokarczyk/Piętka Mieszko, AKPA

ŻYCIE MIASTA

Głos Roberta Makłowicza w krakowskich autobusach i tramwajach. Słynny ekspert kulinarny będzie czytał nazwy przystanków

2024-07-10 8:11

Nikt nie prosił, każdy potrzebował! Już wkrótce krakowianie i krakowianki będą mieli okazję usłyszeć w tramwajach i autobusach komunikacji miejskiej głos... Roberta Makłowicza. Słynny kucharz, krytyk kulinarny i podróżnik będzie czytał nazwy wszystkich przystanków w Krakowie. „Uwaga, włączona klimatyzacja – proszę zamknąć okna!” – słyszymy na nagraniu zamieszczonym przez ZTP.

Kraków. Robert Makłowicz użyczył swojego głosu dla komunikacji miejskiej

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie opublikował w mediach społecznościowych wyjątkowe nagranie. Chociaż film trwa zaledwie kilka sekund, już zdążył wzbudzić prawdziwą sensację wśród mieszkańców i mieszkanek stolicy Małopolski. Wszystko przez samego Roberta Makłowicza, słynnego kucharza, podróżnika i osobowość medialną, który zdecydował się użyczyć swojego głosu dla komunikacji miejskiej. Wcześniej krakowianie i krakowianki mogli usłyszeć w miejskich autobusach i tramwajach inne słynne postacie, związane z Krakowem, czyli Anna Dymna, Grzegorz Turnau i Krzysztof Globisz.

— Koszty tego projektu? Robert Makłowicz udzieli swego głosu nieodpłatnie, po prostu zrobi to dla miasta. Jedyna opłata, rzędu kilkuset złotych, jaką poniesie miasto w związku z tym przedsięwzięciem, to koszt wynajęcia profesjonalnego studia na wykonanie nagrań — zdradził rzecznik ZTP Kraków Sebastian Kowal w rozmowie z "Dziennikiem Polskim".

Quiz o aktorkach z Krakowa. Ile wiesz o Annie Dymnej, Mai Ostaszewskiej i innych?

Pytanie 1 z 16
Która krakowska aktorka jest twórczynią Festiwalu Zaczarowaniej Piosenki?

Głos Roberta Makłowicza w MPK Kraków. Od kiedy będzie można go usłyszeć?

Słynnego podróżnika i eksperta kulinarnego będzie można usłyszeć na wszystkich liniach miejskich autobusów i tramwai. Zarząd Transportu Publicznego przekazał jednak, że nazwy przystanków, czytane przez Roberta Makłowicza będziemy mogli usłyszeć jedynie w Krakowie, na liniach aglomeracyjnych wciąż będą czytane przez anonimowego lektora. Głos Roberta Makłowicza usłyszymy w komunikacji miejskiej już w październiku.

Wyjątkowa wieś w Małopolsce. Zachwycał się nią Robert Makłowicz:

Tak wyglądają synowie Roberta Makłowicza! Podobni do taty?
Listen on Spreaker.